Novinky

Obrázek

1. 12. 2017

Posvítili jsme si na: Soudečková ložiska - od vzniku až po současnost

Soudečkové ložisko vynalezl pro SKF inženýr Arvin Palmgren, v roce 1919 jej společnost SKF patentovala a uvedla na trh. Od té doby se jeho vývoj posunul velmi daleko. Na počátku byl tento typ ložiska běžně používán k uspokojení náročných požadavků železničních zařízení, ale stal se rychle používaným v těžkém průmyslu. Dnes se soudečková ložiska používají ve všech průmyslových odvětvích.

Obrázek

15. 11. 2017

MP DIMS - BONUS PROGRAM

Vážení zákazníci,
jako poděkování za Vaši přízeň přicházíme s programem odměn MP DIMS - BONUS PROGRAM. Za věrnost, každý Váš uskutečněný nákup nad 500,-Kč bez DPH v hotovosti, obdržíte na zadní stranu karty BONUS PROGRAM razítko prodejny. Počítají se i násobky Vašich nákupů, tzn., že za nákup např. 1100,-Kč bez DPH obdržíte 2 razítka. Za 10 razítek si u nás můžete vyzvednout dárkovou poukázku CADHOC ve výši 100,-Kč na nákup zboží dle svého výběru v široké síti obchodů. 

Obrázek

31. 10. 2017

ODDĚLENÍ HYDRAULIKY MP DIMS

V rámci rozšiřování sortimentu a zkvalitňovaní služeb našim zákazníkům, nedávno vzniklo, jako součást obchodního střediska MP DIMS Zlín, oddělení hydrauliky. Toto speciální oddělení se přímo zabývá výrobou a servisem hydraulických hadic, dále prodejem různých redukcí, kolen, fitinků, rychlospojek, šroubení a ostatního příslušenství světových výrobců SEMPERIT a GATES. V případě potřeby neváhejte a kontaktujte nás na telefonním čísle +420 577 200 211.

Obrázek

1. 4. 2017

MP DIMS drtí Baťu ve Zlíně

Dnes, na prvního Apríla, je tomu přesně 103 let co v regionálním vydání Lidových novin zamýšlela brněnská redakce otisknout na prostřední dvoustraně článek s palcovým titulkem: MP Dims drtí Baťu ve Zlíně.

Obrázek

23. 2. 2017

Vzducholoď Graf Zeppelin

Víte že: Ve vzducholoďi Graf Zeppelin bylo v motorech a dalších mechanických částech více než 465 ložisek švédského výrobce SKF?

MP DIMS a.s. je autorizovaným distributorem této světové značky a v případě, že stavíte vlastní vzducholoď, případně jiné zařízení jsme Vám plně k dispozici.

Obrázek

3. 12. 2016

Desatero obchodního cestujícího MP DIMS

Obchod je běh na dlouhou trať. Nikdo se nerodí s bohatým portfoliem klientů a většinou se nepodaří uzavřít kontrakt snů hned první den. V naší společnosti ale víme, že vytrvalost je jednou z nejdůležitějších vlastností špičkového obchodníka. Kde ostatní končí, my pokračujeme. Den co den překonáváme hranice, které oddělují úspěšné a ty ostatní. 

Obrázek

12. 10. 2016

Automatické domazávání

Staré přísloví praví: Kdo maže ten jede. Doba, kdy mistr údržby bloumá po dílně s olejničkou a vzpomíná, kde už mazal, a kde ještě ne, je dávno minulostí.
Dnes existuje řešení, jehož montáž zabere několik málo sekund, zajišťuje nepřetržité dávkování maziva, a tak omezuje odstávky a snižuje náklady na údržbu. Základní strojařská zásada hovoří o tom, že nedostatečně mazaná ložiska zhavarují obvykle daleko před dosažením výpočtové trvanlivosti. Společnost SKF proto před nějakým časem uvedla na trh SKF SYSTEM 24 – novou generaci automatických maznic. 

Obrázek

13. 7. 2016

Stop padělkům ložisek!

S existencí padělků svých výrobků se potýkají všichni značkoví výrobci po celém světě. Nákupem ložisek z důvěryhodných zdrojů chraňte sebe i svůj podnik.
Koupě špičkových výrobků respektované značky s sebou nese velká očekávání. Zcela samozřejmě počítáte s vysokou kvalitou, odolností a spolehlivostí.

Obrázek

15. 6. 2016

Věděli jste, že...

Prodlužování řetězů je nejčastější problém, který postihuje průmyslové válečkové řetězy....
Prodloužení řetězu způsobuje špatný záběr řetězového kola s řetězem. Obecně lze říci, že tolerance prodloužení řetězů je až 2%. Pokud však dojde k nadměrnému prodloužení...

Obrázek

15. 6. 2016

Toroidní ložisko CARB slaví 20 let úspěchů

V roce 1995 uvedla společnost SKF na trh první toroidní ložisko na světě, ložisko CARB.
Toto ložisko kombinuje naklopitelnost ložiska se schopností válečkového ložiska vyrovnat axiální posunutí hřídele...

Obrázek

21. 5. 2016

Novinka - FAG Black Series

FAG Black Series je nová řada ložiskových jednotek od společnosti Schaeffler.
Snadná montáž, hladký chod a vysoká spolehlivost jsou hlavní přednosti řady Black Series. Tato z jednoho kusu litá tělesa podporují střední až vysoké zatížení. Radiální kuličková ložiska chráněná nátěrem Durotect jsou odolná proti korozi.

Obrázek

1. 4. 2016

Buchar Karel - vřetenový soustruh

Špičkový výrobek, buchar a soustruh v jednom.
Nová generace. Dlouhá životnost. Výrobek roku 1912, oceněný Zlatou Salimou na Světové výstavě strojírenství v Paříži 1912.

Obrázek

16. 3. 2016

Novinka - SKF Energeticky úsporná ložiska

Náhrada běžného ložiska v zařízení novými energeticky účinnými ložisky SKF Energy Enfficient (E2) se může zdát jako maličkost, avšak z dlouhodobého hlediska může mít taková výměna velký význam.
V uloženích, na něž působí malá až středně velká zatížení, jako např. v elektromotorech, čerpadlech, kompresorech a dopravnících, totiž energeticky účinná kuličková ložiska SKF Energy Enfficient spotřebují o 30 až 50% méně energie.